Męska antykoncepcja - Czym jest wazektomia?

Męska antykoncepcja - Czym jest wazektomia?

Zastanawiasz się czym jest wazektomia? Otóż wazektomia to sposób antykoncepcji stosowany u mężczyzn. Poniżej więcej informacji o męskiej antykoncepcji.

W męskiej antykoncepcji mamy cztery sposoby antykoncepcji:

  • prezerwatywa,

  • zastrzyk antykoncepcyjny,

  • wazektomia,

  • wstrzemięźliwość.

  • Prezerwatywy

Najpopularniejszą i najłatwiejszą metodą antykoncepcyjną wśród mężczyzn są prezerwatywy. Są one łatwo dostępne w każdej aptece, drogerii oraz innych sklepach. Prezerwatywa zabezpiecza również przed groźnymi chorobami i wirusami przenoszonymi drogą płciową. Prezerwatywy są różnego rodzaju: z wypustkami, z żelem przedłużającym stosunek, z prążkami, z bardzo cienkiej gumy lateksowej lub nielateksowej. Jednak lekarze nie dają 100% skuteczności a czasami stwarzają dyskomfort podczas stosunku.

 

Rodzaje i sposoby antykoncepcji dla mężczyzn

  • Zastrzyk antykoncepcyjny

Jeśli chodzi o zastrzyk koncepcyjny dla mężczyzn, to raz w miesiącu mężczyzna musi zgłosić się na zastrzyk, gdzie wstrzykuje mu się 200 mg testosteronu. W ten sposób zanika produkcja plemników, gdzie o zapłodnienie para nie musi się martwić. Aby metoda ta była skuteczna mężczyzna musi pamiętać o braniu zastrzyku w każdym miesiącu. Naukowcy potwierdzili, że zastrzyk nie obniża libido czy spadek sprawności seksualnej. Jak w każdej antykoncepcji są też skutki uboczne w organizmie mężczyzny, rozrasta się gruczoł krokowy oraz zmienia się skład biochemiczny krwi obwodowej. Oczywiście do tej pory trwa udoskonalenie zastrzyków antykoncepcyjnych dla mężczyzn i trzeba mieć nadzieję, ze skutki uboczne zostaną zminimalizowane.

 

  • Wazektomia

Wazektomia jest to zabieg, który wykonuje się techniką mikrochirurgiczną w znieczuleniu miejscowym. Bez skalpela, bez igły, bez bólu i bez szwów. Dzięki znieczuleniu pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Mężczyzna po takim zabiegu przeżywa lepsze doniesienia seksualne nie obawiając się, że partnerka zajdzie w ciążę. Jak donoszą uczeni mężczyźni po wazektomii żyją dłużej, mają mniej stresów a życie erotyczne to dla nich bajka. Wazektomia jest metodą bardzo skuteczną, bezpieczną, jedyną informacją jest to, że są problemy z odwróceniem tego zabiegu. Dlatego zaleca się zabieg panom, którzy już nie planują potomstwa.

Jednak skutkiem ubocznym zabiegu wazektomii może być tymczasowy ból jąder, infekcja lub nasilający się ból po naruszeniu nerwu. Wtedy należy wykonać zabieg chirurgiczny, który zniweluje skutki uboczne zabiegu wazektomii.

 

  • Wstrzemięźliwość

Najmniej dobrą antykoncepcją dla mężczyzn przed niepożądaną ciążą jest wstrzemięźliwość seksualna. Jednak nie jest to ani dobre ani skuteczne dla zdrowia mężczyzny. Każdy zdrowy człowiek powinien czerpać radość z życia oraz korzystać z uniesień i doznań jakie ma podczas igraszek w łóżku.

 

  • Tabletki hormonalne

Najnowszą metodą antykoncepcyjną, nad którą pracują lekarze jak i uczeni to tabletki hormonalne. Jak do tej pory stosuje się je u kobiet, ale lekarze stwierdzili, że podanie mężczyznom hormonów takich jak: progesteron i testosteron w tabletce zahamują produkcję spermy. Antykoncepcja ta będzie skuteczna w 97% i będzie odwracalna, ponieważ po ustaniu brania tabletek hormonalnych przez mężczyznę powróci zdolność zapłodnienia. Testy, które zostały do tej pory przeprowadzone są pozytywne i w niedługim czasie tabletki hormonalne mogą być wprowadzone do aptek.